Sopebilen er på vei

Vi er allerede godt i gang med å fjerne strøsand etter vinteren. Over 200 kilometer med kommunale veier, fortau, uteområder ved skoler, barnehager og sykehjem skal feies og sopes.

Tre feiebiler er ute på jobb og kommunen deles i områder som vi håndterer fortløpende.

  • Forus-Åsen/Skadberg/Varaberg. Bussvei og industriveier 
  • Sentrum Sola
  • Skadberg/ Varaberg
  • Nordsjøvegen/Kolnes/Snøde
  • Tananger/Myklebust/Jåsund
  • Hålandsmarka/Tjelta/Ræge
  •  Joa/Sørnes/Røyneberg
  • Grannessletta/Grannes

 

Vi planlegger arbeidet ut fra bilene vi har tilgjengelig for å få jobben gjort. Derfor har vi ikke anledning til å fortelle akkurat når vi kommer til din gate. Det kan hende at sopebilen passerer gaten din uten å sope. Det er fordi den skal på et oppdrag et annet sted i kommunen.

Hvis vi ser at det blir vanskelig å komme rundt kommunen innen 17. mai, vil vi mot slutten av perioden prioritere innad i områdene. Dette sikrer at skolegårder og andre steder man skal arrangerer festligheter til nasjonaldagen, skal være ferdig sopet til feiringen.